Strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej


Usługi i szkolenia PPOŻ, BHP i HACCP

Historia firmy

Zakład Usług BHP i P.POŻ „WOD - POŻ” z siedzibą w Tychach, przy ul. Legionów Polskich 7/12 został założony w sierpniu 1995r przez Gł. Spec. ds. BHP i P.POŻ st. kpt. poż. w st. spocz. mgr inż. Piotra Wodniok, jako kontynuacja działalności firmy „ MAXI - POŻ- SERVICE“ założonej w 1989r.

Właściciel Zakładu, pracując w latach 1968-95 na stanowiskach Gł. Spec. ds. BHP i P.POŻ oraz Kierownika Działu BHP i P.POŻ w takich branżach, jak: handel, hutnictwo, górnictwo, rolnictwo, pożarnictwo, wykorzystał nabyte doświadczenie zawodowe i założył własną działalność gospodarczą.

Od daty założenia Zakład świadczy usługi w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej na terenie całego kraju w formie realizacji pojedynczych zleceń jak i nadzorów specjalistycznych oraz jako opiniodawca i konsultant. O dynamicznym rozwoju Zakładu świadczy współpraca z wieloma przedsiębiorstwami oraz instytucjami na terenie całego kraju. Przez cały okres prowadzenia działalności zaufało nam wielu pracodawców, z których zdecydowana większość powierzyła nam nadzór nad swoimi zakładami pracy. Wielu z nich współpracuje z nami ponad 20 lat. Naszym dużym osiągnięciem w dziedzinie bhp i p.poż jest zwiększenie świadomości pracodawców i pracowników, co przedłożyło się na zmniejszenie ilości wypadków przy pracy i podniesienie stopnia bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej w zakładach pracy. Szereg kontroli prowadzonych przez organy nadzoru nad warunkami pracy takich jak: Państwowa Inspekcja Pracy, Państwowa Inspekcja Sanitarna, Państwowa Straż Pożarna, Urząd Dozoru Technicznego, Urząd Nadzoru Budowlanego w wielu fimach nadzorowanych przez pracowników naszego zakładu zakończyło się pomyślnie. Zdobyte doświadczenie zawodowe zaowocowało również zleceniami na prowadzenie zajęć dydaktycznych w technikach bhp oraz uczelniach wyższych, takich jak: Politechnika Śląska w Gliwicach, Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach, Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu.

Posiadamy również kompetencje i wieloletnie doświadczenie w zakresie zintegrowanych systemów zarządzania bhp i przygotowania zakładów do wdrożenia ISO. W planach Zakładu jest dalsza rozbudowa działalności w zakresie ochrony środowiska i gospodarki odpadami oraz powołanie własnego laboratorium do wykonywania pomiarów natężenia hałasu, zapylenia, wibracji, mikroklimatu stanowiska pracy, wydatku energetycznego.

Nasza firma jest wieloletnim członkiem Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP Oddział w Katowicach, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ochrony Przeciwpożarowej „Florian“.

Pokreślić należy fakt, iż jesteśmy jednym z najdłużej działających zakładów tej branży, świadczących nasze usługi całodobowo, przez siedem dni w tygodniu.